Raidos istorija nuo 2004 m.

Įmonė. Veiklos sritys. Išskirtinumas.

„Gaschema“ – pirmaujanti industrinių, suvirinimo, maistinių, medicininių, specialiųjų dujų ir jų mišinių („Gaschema INDUSTRINĖS DUJOS”), taršą mažinančių pramoninės chemijos produktų ir įrangos („AZO Products“) ir PVAD klijų („Lipalas“) produktų grupių gamybos bei plėtros įmonė Lietuvoje, Baltijos ir Skandinavijos šalių  regionuose.
Šiandien sėkmingai siūlome produktus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių rinkoms – juos tiekiame į Latviją, Estiją, Lenkiją, Suomiją, Švediją bei kitas šalis.

Virš 40 ,,Gaschema” dujų prekybos ir virš 200 ,,AZO Products” aptarnavimo vietų
Kokybės sertifikatai

Operatyvus pristatymas
Saugos duomenų lapai

Veiklos sritys

Dujos ir dujų mišiniai „Gaschema INDUSTRINĖS DUJOS”

Gaminame ir prekiaujame anglies dioksidu, deguonimi, azotu, argonu, apsauginėmis suvirinimo dujomis ir dujų mišiniais, apsauginėmis pakavimo dujomis ir dujų mišiniais MAP pakuotėms, medicininiu deguonimi ir diazoto oksidu, įvairiomis specialiosiomis (instrumentinėmis) dujomis bei jų mišiniais, propanu, propanu-butanu, acetilenu, sausuoju ledu.

Taip pat užtikriname greitą ir patikimą produktų pristatymą, nuomojame dujų įrangą, projektuojame bei įrengiame dujų tiekimo sistemas. Turėdami platų dujų asortimentą, savo paslaugas siūlome įvairioms pramonės sritims: metalų apdirbimui ir gamybai, maisto pramonei, farmacijos ir medicinos įstaigoms, mokslo ir tyrimų laboratorijoms, chemijos pramonei, laisvalaikio pramogų organizatoriams ir kitoms sunkiosios bei lengvosios pramonės šakų įmonėms.

Taršą mažinantys produktai „AZO PRODUCTS”

Gaminame ir prekiaujame AdBlue (su prekiniu vardu „AZO AdBlue”), įvairių koncentracijų karbamido ir amoniakinio vandens tirpalais („AZO NOX”), žemo biureto karbamidu, tinkančiu AdBlue gamybai („AZO UREA”) ir diegiame su šiais produktais susijusią įrangą („AZO EQUIPMENT“). Visi šios grupės produktai yra apjungti į vieną prekės ženklų šeimą su pavadinimu „AZO PRODUCTS”.

Svarbiausia „AZO PRODUCTS“ veiklos sritis– transporto priemonių ir gamyklų išmetamų azoto oksidų emisijos mažinimas. Savo klientams siūlome aukščiausius taršos prevencijos standartus atitinkančius produktus, padėdami ne tik vykdyti europinius aplinkosaugos įsipareigojimus, bet ir būti socialiai atsakingais.

PVAD klijai „Lipalas”

Gaminame ir prekiaujame universaliais klijais (su prekiniu vardu „Lipalas”), D2 ir D3 klasės klijais medienai („Lipalas D2” ir „Lipalas D3”), popieriaus ir kartono arba kanceliariniais klijais („Lipaliukas), taip pat įvairiomis PVAD klijų markėmis, skirtomis poligrafijos reikmėms ar kaip žaliava statybinių glaistų gamybai.

PVAD klijai pagaminti iš homopolimerinės polivinilacetatinės emulsijos, pasižymi puikiomis priekibos savybėmis. Šių klijų terpė yra vanduo, todėl jie daug ekologiškesni už kitų rūšių klijus. Dėl netoksiškumo ir nedidelių kainų klijai, pagaminti iš polivinilacetatinių emulsijų,- yra labai populiarūs.

Išskirtinumas

Pagrindinis organizacijos sėkmę ir klientų pasitenkinimą bei lojalumą lemiantis kriterijus – išvystyta logistika bei operatyvi produkcijos pristatymo paslauga Lietuvoje ir Latvijoje. Visoje šalyje veikia „Gaschemos“ mažmeninės prekybos tinklas, kuriame, rinkdamiesi iš plataus asortimento, Jums patogiu metu, galite įsigyti reikiamų prekių ar reikalingos įrangos.

Kodėl verta tapti „Gaschemos“ partneriais?

Esame tikri, jog geriausius prekių tiekimo ir pritaikymo skirtingose pramonės srityse sprendimus pasiūlysime tik gerai įsigilinę į kiekvieno kliento individualius poreikius. Įvairiose srityse dirbantiems partneriams nuolat padedame prisitaikyti prie rinkos sąlygų, didinti savo veiklos ir produkcijos konkurencingumą bei kokybę, užtikrinti darbuotojų saugumą. Šių rezultatų siekti padeda betarpiškas, glaudus bendradarbiavimas su partneriais ir klientais. Tikimės, kad pelnysime Jūsų pasitikėjimą greita reakcija, puikia produktų ir paslaugų kokybe bei nuoširdžiu kompetentingų „Gaschemos“ darbuotojų bendravimu.

Istorija

 • 2004 m. sausio 1 d. pradėjo veikti AB „Achema“ filialas „Gaschema“, kurio pagrindiniai veiklos tikslai – techninių, maistinių, specialiųjų dujų gamyba ir prekyba Baltijos šalyse. Įmonėje įdiegtos vadybos sistemos pagal ISO 9001 kokybės valdymo, ISO 14001 aplinkos apsaugos bei BSI OHSAS 18001 darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos standartų reikalavimus.
 • 2007 m.  AB „Achemoje“ pastatyta nauja anglies dioksido gamybos linija, pagaminanti iki 100 tonų angliarūgštės per parą. Gautas „Coca-Cola“ tiekėjo atitikties sertifikatas,  leidžiantis tiekti angliarūgštę Rytų, Vidurio ir Pietų Europos „Coca-Cola“ gamybos padaliniams.
 • 2007 m. pradėtas gaminti karbamido tirpalas „AdBlue“. Iš VDA (Vokietijos automobilių asocija) gauta licencija prekiauti juo su prekiniu vardu „AdBlue” Europos šalių rinkose.
 • 2008 m. įdiegta RVASVT (rizikos veiksnių analizės svarbiųjų valdymo taškų) programa. RVASVT– tai sisteminis požiūris, apimantis visus maisto saugos aspektus visose maisto gamybos ir vartojimo grandyse: žaliavų auginimo ir paruošimo, gabenimo, saugojimo, perdirbimo, paskirstymo, pardavimo ir vartojimo.
 • 2008 m. paleista nauja dujų mišinių (argono-angliarūgštės, azoto-angliarūgštės, azoto-deguonies, argono-angliarūgštės-deguonies) gamybos linija. Investuota apie 1 mln. eurų į Lietuvos ir Latvijos prekybos centrų plėtrą.
 • 2009 m. pradėtos gaminti apsauginės pakavimo dujos maisto pramonei. Prekių grupė įvertinta „Lietuvos metų gaminio 2009“ aukso medaliu.
 • 2009 m. gauti „Heineken“, „Pepsi-Cola“ ir „Carslberg“ tiekėjų atitikties sertifikatai.
 • 2010 m. iš AB „Achema“ perimta techninių dujų gamyba, tai yra visi techninių dujų gamybos, pardavimo ir pristatymo procesai vykdomi „Gaschemoje”.
 • 2011 m. įkurta įmonė AB „Gaschema-Sweden“ (Bjorketorp). Pradėta AdBlue bei AUS40 gamyba ir prekyba Švedijoje.
 • 2012 m. gautas FSSC 22000 (maisto saugos vadybos sertifikatas).
 • 2013 m. įkurta įmonė „Gaschema Finland“ (Vantaa). Pradėta AdBlue ir AUS40 gamyba ir prekyba Suomijoje.
 • 2013 m. pradėta prekyba amoniakiniu vandeniu ir karbamido tirpalu AUS40.
 • 2013 m. iš AB „Achema“ perimta gamyba PVAD klijais su prekiniu ženklu „Lipalas“.
 • 2014 m. į rinką įvesta nauja prekės ženklų grupė „AZO PRODUCTS“, apimanti „AdBlue“ („AZO AdBlue“), karbamido („AZO UREA“), NOx taršą mažinančių produktų („AZO NOX“) ir su šiais produktais susijusios įrangos („AZO EQUIPMENT“) produktų grupes.
 • 2015 m. pradėjo veikti naujas oro skaidymo blokas gaminantis skystus (suskystintus) dujų produktus: deguonį, azotą ir argoną.
 • 2017 m. sausio 1 d. AB “Achema” valdybos nutarimu buvo įsteigta įmonė UAB “Gaschema”, kuri perėmė AB “Achema” filialo “Gaschema” veiklą.
 • 2017 m. sumontuotas sausojo ledo gamybos įrenginys, gaminantis 3 ir 16 mm granules bei įvairaus storio blokus.
 • 2018 m. sumontuota nauja dujų pildymo įranga, leidžianti užpildyti dujų balionus bei balionų ryšulius dujomis ir dujų mišiniais net 300 bar darbiniu slėgiu.
 • 2018 m. sumontuota nauja anglies dioksido gamybos linija, kuri padidino angliarūgštės gamybą iki 200 tonų per parą.
 • 2018 m. „Gaschema” tampa EIGA (European Industrial Gases Association, vert. Europos pramoninių dujų asociacijos) nare. Tai į saugumą ir techninius spendimus orientuota organizacija, kuri atstovauja didžiajai daliai Europos ir daugelio ne Europos įmonių, gaminančių technines, medicinines ir maisto pramonei skirtas dujas.
 • 2018 m. pradėta prekyba medicininiu skystuoju deguonimi ,,BreLUX”.
 • 2019 m. pradėta prekyba medicininėmis ir terapinėmis dujomis, į rinką įvedant dar du produktus: dujinį medicininį deguonį ir diazoto oksidą.
 • 2020 m. išplėsta VDA licencija, leidžianti naudotis prekiniu ženklu „AdBlue” visame pasaulyje.